Wykwintna Kuchnia, Miła Atmosfera. Przestronne Wnętrze SPRAWDŹ NAS!

Inne tradycje weselne

  Tradycje ślubne różnią się między krajami, jak i między regionami tego samego kraju. Niektóre tradycje obejmują:

 • Taniec pieniędzy , lub „dolar taniec”. Goście chcą zapłacić niewielką kwotę pieniędzy, aby zatańczyć z panną młodą lub panem młodym. W niektórych kulturach, pieniądze są przypięte do specjalnego fartucha i noszone przez pannę młodą lub pana młodego. W innych, pieniądze zbierane są przez przyjaciół. To jest powszechne wśród polskich i włoskich par, choć wiele innych panien i kawalerów często zatrzymuje sobie to. Istnieje poważna debata na temat prawidłowości tańca pieniędzy w krajach anglojęzycznych, w których praktyka jest mile widziana, ponieważ poprzez to, że goście płacą za taniec towarzyski z parą młodą, wydaje się ona niegościnna, chciwa, albo odrażająca. Przyjmuje się ten zwyczaj, gdy para i większość ich gości są z jednej z kultur, w których jest tradycyjna.
 • Łapanie bukietu i podwiązki. Panna młoda rzuca przez ramię, do grupy wszystkich samotnych kobiet obecnych, swój ślubny bukiet. Ten, kto go złapie, ma się niedługo żenić. Podobnie, pan młody rzuca podwiązkę panny młodej do pojedynczych ludzi, często po zdjęciu jej z jej nogi. Czasem, panna młoda, niby przypadkiem, podrzuca bukiet dla kobiety, która jest zaręczona. Pan młody organizuje to samo dla narzeczonego zwyciężczyni i musi on otrzymać podwiązkę panny młodej. Czasami człowiek, który łapie podwiązkę, ma umieścić go na nodze kobiety, która złapie bukiet lub pończochę, lub jest to sprzedawane w losowaniu, a nie rzucane.
 • Brzęk szklanek. Goście często stukają szklankami podczas kolacji, aby zachęcić nowożeńców do wstania i całowania się.
 • Przysługi. Gospodarze mogą sporządzić mały prezent dla każdego gościa. Przysługi mogą obejmować czekoladki, świece, ramki do zdjęć, lub inne drobne upominki. Takie gadżety nie są wymagane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Subskrypcja

  Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.

  Dziękujemy za subskrypcję.
  there is an error in your submission. Please review your details and resend
 • Eventy